اطلاعاتی جالب در رابطه با چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ سامسونگ

۲۲ تیر ۱۳۹۷ تکنولوژی

honor inner

در حالی‌که شرکت مدیاتک تکنولوژی استفاده از پیکره‌بندی سه خوشه‌ای در چیپ‌های خود را کنار گذاشته است‌ اما به نظر می‌رسد که سامسونگ تصمیم به ساخت این نوع چیپ‌ست‌ها گرفته است. طبق آخرین افشاگری‌های انجام شده توسط  Ice Universe چیپ‌ست بعدی سامسونگ قرار است اگزینوس ۹۸۲۰ باشد که شامل دو هسته اختصاصی Mongoose M4 و دو سری از هسته‌های دستکاری‌نشده ساخت ARM است. این سه خوشه به لطف معماری DynamIQ کمپانی ARM هر پردازشی را ممکن خواهد ساخت.

معماری ۲+۲+۴، شامل دو هسته Mongoose M4، دو هسته پرقدرت کورتکس A76 یا A75 و چهار هسته کورتکس A55 کم مصرف است. سرعت‌های کلاک این چیپ‌ هنوز معلوم نیست اما با توجه به اینکه اگزینوس ۹۸۲۰ یک چیپ‌ست پرچم‌دار است به احتمال زیاد از هسته‌های جدیدتر کورتکس A76 استفاده خواهد نمود که به‌طور تئوریک دارای سرعت‌های ۳.۳ گیگاهرتز هستند.

این رو هم بخون:

با وجود این، باید به این اطلاعات به دیده تردید نگاه کرد، برای اینکه اگر هسته‌های Mongoose M4 واقعا نسبت به هسته‌های پرقدرت کورتکس A76 قدرتمندتر هستند، چرا باید سامسونگ به سراغ یک طراحی سه خوشه‌ای برود و از معماری دو خوشه‌ای Mongoose M4 + Cortex-A55 استفاده نکند.

EXYNOS-450x193 اطلاعاتی جالب در رابطه با چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ سامسونگ

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم